Channel: postagalamb.biz | Miden ami postagalamb » s01 egyesület

$
0
0

A debreceni postagalambsport mint arról előző történelmi áttekintéseimben is beszámoltam, dokumentálhatóan 1936-ra datálódik.
Az 50. éves jubileumot 1986-ban nemzetközi keretek között ünnepeltük, akkor mint a Debrecen és környéke kerület elnöke tehettem emlékezetessé a nevezetes dátumot.
Most lényegesen kisebb keretek között, de annál nagyobb lelkesedéssel próbálom, elsősorban az egyesületem tagjaiban fenntartani a történelem, az emlékezés élményét erősíteni.
Nagyon bízom abban, hogy minden korban lesznek emlékezők és lesznek követők, ünneplésre vágyók.
Most elsősorban a nagyon változásra váró versenyzés, csapat versenyt váltó módszert elősegítő, gyorsaság és egyéni eredmények maximalizálásra való késztetés érdekében írtam ki és ajánlottam fel az alábbi vándor kupa versenyeit.
Tartozunk az elődöknek.

S-01 Postagalambsport Egyesület Jubileumi Vándor Kupa verseny kiírása.

Az egyesület a szervezett postagalambsport 75. éves jubileumára, mint az egyesület elnöke, az alábbi feltételek mellett egy vándor kupa verseny díját ajánlom fel.

A versenyben részt vehet minden S-01 egyesületi tag, aki benevezett az adott év 10. Hajdú Tagszövetség által rendezett FŐ programjára. (a kiírás pontosítása miatt: csak a tagszövetségi fő programban kiírt rövid,- közép,- és hosszú távú utak értendők!!! )

A Vándor Kupát az a versenyző nyeri, aki az évi fő versenyeken a legtöbb I-II-III. egyéni díjat nyeri. Az utanként lebonyolított versenyeken, az egyesületi díjlistán elért eredmény számít, függetlenül, hogy a küldött galamb csapatban nevezett volt vagy sem. („0” kódos)

A versenyeken sem a sprint sem más elnevezésű verseny nem számít be.

Az eredmények értékelését az alábbiak szerint kell kiszámítani:
pl. az adott évben van 4 rövidtáv, 4 középtáv, 4 hosszú táv = 12 verseny x 3 (I-II-III. hely) = 36 (ez akkor a maximum)
Ebből a 36-ból Béke József 12 x volt az első háromban, ez 33,3%.
Ebből a 36-ból Varga László 14 x volt az első háromban, ez 38,8 %, a további 27,9%-on többen osztoznak.
Tehát így az évi 38,8%-os arányszámmal nyertes Varga László.

A Kupa Vándor Kupa a nyertes az éves díjkiosztótól a következő év díjkiosztójáig birtokolja, azt köteles megóvni és az újbóli nyertes átadásra visszahozni.

A kupa talapzatán feliratozott tábla jelzi a mindenkori nyertest.

A kupát véglegesen az nyeri el, aki bármikor öt alkalommal nyertese lett a sorozatnak.

A kupát első alkalommal a 2012. évi 10. Hajdú Tagszövetség Főversenyein elért eredmények után kell átadni.